Lenderi maja

Ajalooline puumaja, mis pärineb esimese Eesti Vabariigi aegadest. Kortermaja on ehitatud algselt 1925. aastal. Juba 19. sajandi teisel poolel laienes Tallinn jõudsalt. Suur osa talurahva parimatest tütardest ja poegadest leidsid tee linna ametit õppima või linnarahvast teenima. Tekkis vajadus soodsa hinnaga väikeste üürikorterite järele. Kapitalismi arenedes tekkis eesti soost linnarahva seas rikkamaid perekondi, kes nägid üürimajades stabiilset ja kindlat tuluallikat. Nii ehitati maju, kus ühes korteris elas maja omanik ja teised korterid üüriti välja. Selliseid väikeseid kahekordseid, mõnusa rohelise hoovialaga kortermaju projekteeriti Voldemar Lenderi ehitus ja tehnikakontoris. Sealt tuleneb ka nimetus “Lenderi maja”.

Männiku tee 7

Majas saab olema vaid 5 korterit. Krunt ise on ruumikas ja kõrghaljastusega. Männiku tee 7 asukoht on infrastruktuuri poolest suurepärane. Kinnistut ümbritseb tänaseks vilgas linnaelu. Üle tee paikneb Järve kaubanduskeskus ja mitmed põnevad poed. Samas on looduses jalutaja rõõmuks kohe läheduses Järve mets oma lopsakas roheluses terviseradadega. Mugavalt lähedal on ka mitmed bussipeatused.

Keskkond

Ruumikal kinnistuesisel on põlispuud ja lisaks istutatakse Männiku tee poole müra vähendav elupuuhekk. Kinnistu on ümbritsetud aiaga. Tänavapoolset külge kaunistab klassikaline puidust lippaed. Autod saavad mugavalt liikuda läbi puldist avatava liugvärava, jalgväravale aga paigutatakse moodne videokaameraga fonolukk. Kortermaja juurde viiv jalgtee ja hoovi servas olev autoparkla saavad stiilse ja hubase valgustuse.

Maja taga eraldi hoones on igal korteril oma ruumikas panipaik.

Väga hea planeering

Kuna korterite rekonstrueerimisel ja planeerimisel on kasutanud maja arhitekt kogenud ja diplomeeritud sisekujundaja Timo Villaku ning Uus Maa kinnisvaraspetsialistide abi, siis korterite ruumilahendus on hästi praktiline ja ratsionaalne. Üldpinnad on väikesed, kuid efektiivses kasutuses. Eeldatud on, et korteriomanike elu laieneb krundile ning grillimine ja lõõgastumine toimub aias. Alumised perekorterid, mis asuvad osaliselt keldrikorrusel, tulevad saunaga.

Maja ajastule truu miljöö jätkub hoones sees. Juba trepikojad saavad 30ndate stiilis kvaliteetse viimistluse. Korterite viimistlus on planeeritud kvaliteetne ja hubane. Soklikorrusel jääb osaliselt ajalooline paekivi ka korteri siseseinaks. Põrandatel saab olema naturaalparkett, seinad värvitud, võimalik osaliselt ka tapeet. Vannitoa sanitaartehnika ja plaadivalik on kvaliteetne.

Nutikad lahendused

Kogu arenduses järgime kaasaegseid tehnoloogiaid ja nutikaid lahendusi. Sissesõiduvärav tuleb automaatikaga ja jalgväravale tuleb videokaamera ja fonolukk. Korterist saab ülevaate, kes on sisenemas või väljumas ning millal avada värav või uks.

Korterid on mõtestatud ja ratsionaalse pinnakasutusega. Väikesed üldpinnalt, kuid ruumilahenduselt ja tubade arvult suured.

Lisaks on kasutuses trepikojad, mis esimese korruse korteritele on eraldi maja eest ning teine ja kolmas korrus kasutab maja tagumist trepikoda. Kolmanda korruse stuudio saab privaatsesse kasutusse kogu kolmanda korruse trepikoja pinna.